Jak se žije u nás v hospici
23. června 2021 Články

Jak se žije u nás v hospici

Máme to štěstí, že se náš hospic nachází poblíž mnoha krásných míst, jako je například známá Bazilika Navštívení Panny Marie nebo také tato krásná Wolkerova vyhlídka. Bylo by tedy škoda toho nevyužít a neukázat tato nádherná místa našim klientům, tedy alespoň těm, u nichž to jejich zdravotní stav trochu dovoluje.

Jedním z takových příkladů je pan Pavel, který velmi rád opustí dveře hospice a zavítá s někým z personálu na jedno z těchto krásných míst. Tento krátký výlet pak obvykle bývá zakončen zákuskem, zmrzlinou či horkou čokoládou v místní cukrárně.

Tato malá gesta, která jsou pro nás zdravé jedince mnohdy naprostou samozřejmostí, dokáží v momentě, kdy se člověk potýká se závažnou nemocí, proměnit celý tento čas. V hospici se snažíme nedbat pouze na zdravotnickou část péče, ale snažíme se o to, aby mohl náš klient prožít toto důležité životní období co nejkvalitněji A takové "drobnosti", jako je např. krátká procházka zakončená zákuskem, k tomu mohou významně přispět.

a2 a3 a1