Pozvánka a program na Noc kostelů 2.6.2023 v kapli Ducha Svatého v Hospici na Svatém Kopečku
18. května 2023 Články

Srdečně Vás zveme na Noc kostelů v kapli Ducha Svatého v Hospici na Svatém Kopečku

V pátek 2. 6. 2022 od 18:00 do 20:30 proběhne již 15. ročník Noci kostelů v kapli Ducha Svatého v Hospici na Svatém Kopečku. Během večera budete mít možnost se zúčastnit komentované prohlídky kaple i hospice, zapálit svíčku za své blízké, nebo napsat na kamínky jména těch, za které chcete, abychom se modlili.

Tento rok bude na terase také příležitost zhlédnout vizualizace připravovaného projektu nové zahrady hospice.

kaple Ducha Svatého

Interiér kaple navrhl akademický sochař Otmar Oliva z Velehradu, který pro kapli zhotovil svatostánek, obětní stůl, kříž, svícny, kalich a relikviář. Bronzový relikviář s ostatky Matky Terezy, znázorňuje andělská křídla. Autorem skleněných vitráží je akademický malíř Jan Jemelka z Olomouce. Socha Panny Marie je kopie gotické sochy od neznámého autora z Kyjova.

Otevřeno 18:00 - 20:30 hod.

Nabízíme možnost:

Prohlídky kaple s výkladem

Zapálení svíce za své blízké (svíce jsou k dispozici)

Krátkého výkladu z historie a současného zaměření budovy

Prohlídky volného pokoje

Prohlídky terasy s příležitostí zhlédnutí vizualizace připravovaného projektu nové zahrady hospice

__________________________________________________________________

Adresa: Hospic na Svatém Kopečku, nám. Sadové 4/24, Olomouc - Svatý Kopeček, GPS: 49°37'43.0"N 17°20'19.4"E, bezbariérový přístup

NOC KOSTELU HOSPIC OBECNY NOC KOSTELU HOSPIC OBECNY 2