Napsali o nás

 • 18. 1. 2021

Váženým zaměstnancům Hospice na Svatém Kopečku.

Chtěla bych všem zaměstnancům Vašeho Hospice vyjádřit upřímné poděkování a hlubokou vděčnost za veškerou péči, kterou jste poskytli v poslední fázi života mým rodičům; paní Ing. Ludmile Michálkové, které zemřela 19. 12. 2019 a panu Ing. Josefu Michálkovi, který zemřel 5. 1. 2021.

Hned při první návštěvě hospice jsem si uvědomila, že se nacházím ve výjimečném prostředí, přesně takovém, jaké bych si pro své umírající blízké přála a které bych sama nedokázala pro ně vytvořit, i když mám zdravotnické vzdělání. O hospicích jsem věděla teoreticky mnoho, ale konkrétní zkušenost předčila má očekávání. Vyzdvihla bych to, že moji blízcí mohli mít dostatečnou intimitu pro osobní kontakt s návštěvou (jednolůžkový pokoj), že bylo postaráno nejen o potřeby fyzické, ale též psychické a duchovní. A ze všeho nejvíce oceňuji nejen profesionální, ale i lidský zájem o konkrétní osobu. Laskavost, úsměv a vstřícnost se nedá poručit. Dávat něco ze sebe, ze srdce, vždy něco stojí. Každý z Vašeho hospicového týmu přispěl a přispívá k nádherné službě, kterou konáte.

Píšu tato slova jako poděkování, ale i povzbuzení do náročné práce, která vyžaduje celého člověka. Kéž šťastné úsměvy na rtech lidí, o které se staráte, Vám jsou velkou odměnou.

Za Hospice v naší zemi, včetně toho na Svatém Kopečku (zaměstnance i klienty), se pravidelně v našem klášteře modlíme a budeme tak činit i nadále.

S úctou a vděčností    Benedikta Michálková O. Praem

 • 17. 1. 2021

Všem zaměstnancům hospice srdečně děkujeme za péči o našeho dědečka. Děkujeme za projevenou empatii, soustrast a jeho pokojný a bezbolestný odchod.

Rodina H.

 • 30. 11. 2020

Dobrý den, vážená paní ředitelko a vážení zaměstnanci Hospicu,

přijměte prosím jménem celé rodiny velké poděkování za obětavou, odbornou a laskavou péči v posledních chvílích života pana J.P. u Vás. Nesmírně si toho ceníme ajsme Vám vděčni, že jsme se mohli s našim tatínkem v klidu rozloučit.

Děkuji M.Z.

 • 20. 11. 2020

Vážená paní ředitelko,

Dovolte mi, abych Vašemu hospicu  jménem celé naší rodiny poděkoval  za péči, kterou jste věnovali mojí mamince paní V.S., která u Vás byla od 30.09.2020 až do svého skonu 03.11.2020. Náš dík patří panu doktoru Žvakovi, paní doktorce Holé i všem sestřičkám a dalším pracovníkům, které neznáme jménem.  Díky Vám maminka odešla z tohoto světa důstojně a  pokojně.  Přejeme Vám hodně sil při vaší nelehké práci, obzvlášť v této těžké době.

S pozdravem J.S.

 • 16. 11. 2020

Dobrý den, 

píšu za celou svou rodinu a zejména za svou babičku H. P., která by Vám ráda poděkovala za vaši skvělou péči o její maminku, mojí prababičku, J. H. Moc si vážíme veškeré péče od vašeho personálu a jelikož nemůžeme v této době poděkovat osobně, tak alespoň takto elektronicky. Velké díky a zejména zdraví a klid pro vás všechny.

Za celou rodinu A.H.

 • 9. 11. 2020

Moc děkujeme za laskavý, profesionální a lidský přístup a mimořádnou péči obětavému personálu a zvláštní poděkování MUDr. Žvakovi. V.

 • 5. 8. 2020

Děkuji za profesionální a lidský přístup v péči o mého tchána. J.K.

 • 24. 7. 2020

Dobrý den,

Před pandemií koronaviru jsem s jednou Vaší zaměstnankyní byla domluvena na materiální sbírce v podobě triček ve větších velikostech pro Vaše uživatele. Podařilo se mi něco málo získat, tak snad to užijete.

Dále mi bylo řečeno, že se ve Vašem hospici velmi osvědčily Canisterapie. Jako bývalá vedoucí psího útulku v Zábřehu a milovník psů Vám také posílám zbytek našich psích kalendářů se svěřenci psího útulku, ať mají Vaši uživatelé radost. Sice už je to docela pozdě, ale doufám, že je alespoň obrázky těch psích čumáčků potěší.

S mávnutím psích tlapek zdraví Michaela Walterová a Psí útulek Zábřeh.

Děkujeme za podporu a pomoc.
 • 8. 7. 2020

Vážená paní ředitelko, tímto velmi děkuji za péči, kterou věnujete mojí babičce.

Díky tomu, že může být u vás, se moje rodina dostává z fyzického i psychického vyčerpání, včetně mojí maličkosti. Babička navíc neprožívá u vás v hospici dříve i několikadenní záchvaty třesu a křečí, se kterými si nikdo nevěděl doma rady, včetně paní doktorky a pracovníků CHOS Šumperk. Byli jsme zoufalí a těžko se mi na tu dobu vzpomíná.

Když přijedu na "Kopeček", nalézám jí v úžasném klidu a úžasně ošetřenou, jak to jde, tak bez bolestí. I když si často stěžuje, že je tam sama, já vím, že jí to přináší v současné době jen to dobré....

Také velmi oceňuji přístup sociální pracovnice Martiny Ležákové, která nás po celou dobu přijetí (nebylo to vůbec jednoduché), provázela a provází i nadále. Děkuji pánům doktorům, kteří velmi ochotně komunikují a nasazují účinná opatření. Všem sestřičkám a ošetřovatelkám za to, že nás doprovází.

Z "Kopečku" sice odjíždím se slzami v očích, ale jsou to slzy vděčnosti a vím, že babička je v dobrých rukou a já se tak mohu věnovat v klidu svým dvěma malým dětem a manželovi, na které jsem za poslední rok vůbec neměla čas.

S pozdravem P.P.

 

 • 10. 4. 2020

Dobrý den,

chtěla bych Vám moc poděkovat, že jste se tak krásně starali o babičku. Všem sestřičkám, doktorům a všem. Děkuji moc M.F.

 

 • 22. 1. 2020

Vážená paní ředitelko,

dovolte mi, abych Vám, lékařům, sestrám a celému personálu hospice s úctou poděkoval za péči a starost o moji manželku. S neskonalým vděkem za vše, co jste pro její osobu vykonali. Hluboce se skláním.

Tento projev úcty a vděku vyjadřuje celá naše rodina. H.A.

 

 • 17. 1. 2020

Dobrý den. Dnes mi u vás umřel tatínek. A já vám hrozně moc děkuji za podporu, jak pan doktor, tak i sestřičky mají velikou pochvalu!!! Jste úžasní. Děkuji vám ještě jednou. D.N.

 

 

Nebyly nalezeny žádné položky.