Napsali o nás

 • 6. 7. 2021

Děkujeme Vám všem se slzou lásky na tváři. Vám všem, kteří se o naší maminku staráte.

Díky L.R.

 • 13. 4. 2021

Vážené vedení hospice, vážení lékaři, vážené sestry a pečovatelky a další personále,

vřele děkuji za Vaši ohromnou profesionální i lidskou péči o moji mámu. Pobývala zde od konce listopadu 2020 a do poslední chvíle byla vděčná za Vaši pomoc. Vaší péčí se dostalo ohromné pomoci i mě a mé rodině.

Držím Vám všem palce nejen pro "boj" s Covidem, ale přeji Vám všem hodně zdraví a sil ve Vaší obětavé práci.

S úctou Vám děkuji E.D.

 • 4. 3. 2021

Dobré odpoledne,

omlouvám se že Vám opětovně píšu, tentokrát soukromě.Chci Vám, a nejen Vám, poděkovat za ten čas co jste všichni věnovali naší mamince.

Strašně moc jste mě i mému bratrovi ulehčili situaci do které nás maminčin úraz dostal.

Nikdy jsem si nemysleli že bychom ji museli do podobného zařízení umístit, ale péče o nemohoucího člověka je velice namáhavá. A pro vlastní dceru ještě o to víc emotivní.

O to víc si vážím Vaší práce, trpělivosti a empatie.I pro Vás to musí být v této době hodně náročné, navzdory tomu pracujete na plný plyn a to je velice chvályhodné.

Proto bych chtěla za celou naši rodinu poděkovat všem Vašim zaměstnancům.Mohla bych Vás o to poprosit, paní Losenická?

Přesto jsem moc vděčná za ten měsíc co jsme mohli mít s manželem maminku u nás doma.

Jsme věřící lidé, tak je pro nás smrt naší maminky i pandemie kterou teď všichni prožíváme líp snesitelná, protože věříme ve sliby které jsou zapsané v Bibli.

Například že budou ti co už zemřeli, vzkříšení.(Zjevení 21:4, Jan 3:16)

Tento měsíc 27.3.2021 v 18.30 hodin si budeme připomínat smrt Ježíše Krista, který za nás dál svůj dokonalý život, aby právě prostřednictvím jeho výkupní objeti, lidé už neumírali a ti co zemřeli, mohli být vzkříšeni.Chtěla bych Vás na tuto  Památnou slavnost pozvat.Protože je ale zákaz shromažďování, proběhne tako hodinová slavnost online přes aplikaci ZOOM.

Kdybyste měla zájem, napište a já Vám pošlu přihlašovací údaje.

S pozdravem V.K.

 • 16. 2. 2021

Milí hospitálci,

dobře jsem dojela na Peškovu, vše bylo připraveno, jen jsem byla myšlenkami ještě u vás. Všechny vás pozdravuji a moc děkuji za ošetření, především paní ředitelce, panu doktrou Žvakovi, paní doktorce Holé a všem sestrám, které se o mě staraly. Nesmím zapomenout na Ivanku cvičitelku a mistrovou na cukrové sladkosti, které přispěly k tomu, že jsem se cítila mnohem lépe.

Motliby na ochranu a sílu vás všech posílám Matičce Svatokopecké.

Nezapomenu.

Myslím na vás a přeji vám všem hlavně zdraví a mnoho sil v této náročné době.

S pozdravem A.P.

 

 • 29. 1. 2021

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se pět měsíců starali o mou nemocnou maminku. Děkuji všem za péči, starostlivost a trpělivost, a hlavně za čas, který jste jí věnovali, i nad rámec svých povinností.

Děkuji Vám za to, že maminka mohla strávit poslední svoje dny v příjemném a klidném prostředí a odešla v klidu a pokoji. Přeji Vám všem hodně zdraví a trpělivosti ve Vaší záslužné práci. Hodně sil do dalších dní.

S úctou K.K.

 • 18. 1. 2021

Váženým zaměstnancům Hospice na Svatém Kopečku.

Chtěla bych všem zaměstnancům Vašeho Hospice vyjádřit upřímné poděkování a hlubokou vděčnost za veškerou péči, kterou jste poskytli v poslední fázi života mým rodičům; paní Ing. Ludmile Michálkové, které zemřela 19. 12. 2019 a panu Ing. Josefu Michálkovi, který zemřel 5. 1. 2021.

Hned při první návštěvě hospice jsem si uvědomila, že se nacházím ve výjimečném prostředí, přesně takovém, jaké bych si pro své umírající blízké přála a které bych sama nedokázala pro ně vytvořit, i když mám zdravotnické vzdělání. O hospicích jsem věděla teoreticky mnoho, ale konkrétní zkušenost předčila má očekávání. Vyzdvihla bych to, že moji blízcí mohli mít dostatečnou intimitu pro osobní kontakt s návštěvou (jednolůžkový pokoj), že bylo postaráno nejen o potřeby fyzické, ale též psychické a duchovní. A ze všeho nejvíce oceňuji nejen profesionální, ale i lidský zájem o konkrétní osobu. Laskavost, úsměv a vstřícnost se nedá poručit. Dávat něco ze sebe, ze srdce, vždy něco stojí. Každý z Vašeho hospicového týmu přispěl a přispívá k nádherné službě, kterou konáte.

Píšu tato slova jako poděkování, ale i povzbuzení do náročné práce, která vyžaduje celého člověka. Kéž šťastné úsměvy na rtech lidí, o které se staráte, Vám jsou velkou odměnou.

Za Hospice v naší zemi, včetně toho na Svatém Kopečku (zaměstnance i klienty), se pravidelně v našem klášteře modlíme a budeme tak činit i nadále.

S úctou a vděčností    Benedikta Michálková O. Praem

 • 17. 1. 2021

Všem zaměstnancům hospice srdečně děkujeme za péči o našeho dědečka. Děkujeme za projevenou empatii, soustrast a jeho pokojný a bezbolestný odchod.

Rodina H.

 • 30. 11. 2020

Dobrý den, vážená paní ředitelko a vážení zaměstnanci Hospicu,

přijměte prosím jménem celé rodiny velké poděkování za obětavou, odbornou a laskavou péči v posledních chvílích života pana J.P. u Vás. Nesmírně si toho ceníme ajsme Vám vděčni, že jsme se mohli s našim tatínkem v klidu rozloučit.

Děkuji M.Z.

 • 20. 11. 2020

Vážená paní ředitelko,

Dovolte mi, abych Vašemu hospicu  jménem celé naší rodiny poděkoval  za péči, kterou jste věnovali mojí mamince paní V.S., která u Vás byla od 30.09.2020 až do svého skonu 03.11.2020. Náš dík patří panu doktoru Žvakovi, paní doktorce Holé i všem sestřičkám a dalším pracovníkům, které neznáme jménem.  Díky Vám maminka odešla z tohoto světa důstojně a  pokojně.  Přejeme Vám hodně sil při vaší nelehké práci, obzvlášť v této těžké době.

S pozdravem J.S.

 • 16. 11. 2020

Dobrý den, 

píšu za celou svou rodinu a zejména za svou babičku H. P., která by Vám ráda poděkovala za vaši skvělou péči o její maminku, mojí prababičku, J. H. Moc si vážíme veškeré péče od vašeho personálu a jelikož nemůžeme v této době poděkovat osobně, tak alespoň takto elektronicky. Velké díky a zejména zdraví a klid pro vás všechny.

Za celou rodinu A.H.

 • 9. 11. 2020

Moc děkujeme za laskavý, profesionální a lidský přístup a mimořádnou péči obětavému personálu a zvláštní poděkování MUDr. Žvakovi. V.

 • 5. 8. 2020

Děkuji za profesionální a lidský přístup v péči o mého tchána. J.K.

 • 24. 7. 2020

Dobrý den,

Před pandemií koronaviru jsem s jednou Vaší zaměstnankyní byla domluvena na materiální sbírce v podobě triček ve větších velikostech pro Vaše uživatele. Podařilo se mi něco málo získat, tak snad to užijete.

Dále mi bylo řečeno, že se ve Vašem hospici velmi osvědčily Canisterapie. Jako bývalá vedoucí psího útulku v Zábřehu a milovník psů Vám také posílám zbytek našich psích kalendářů se svěřenci psího útulku, ať mají Vaši uživatelé radost. Sice už je to docela pozdě, ale doufám, že je alespoň obrázky těch psích čumáčků potěší.

S mávnutím psích tlapek zdraví Michaela Walterová a Psí útulek Zábřeh.

Děkujeme za podporu a pomoc.
 • 8. 7. 2020

Vážená paní ředitelko, tímto velmi děkuji za péči, kterou věnujete mojí babičce.

Díky tomu, že může být u vás, se moje rodina dostává z fyzického i psychického vyčerpání, včetně mojí maličkosti. Babička navíc neprožívá u vás v hospici dříve i několikadenní záchvaty třesu a křečí, se kterými si nikdo nevěděl doma rady, včetně paní doktorky a pracovníků CHOS Šumperk. Byli jsme zoufalí a těžko se mi na tu dobu vzpomíná.

Když přijedu na "Kopeček", nalézám jí v úžasném klidu a úžasně ošetřenou, jak to jde, tak bez bolestí. I když si často stěžuje, že je tam sama, já vím, že jí to přináší v současné době jen to dobré....

Také velmi oceňuji přístup sociální pracovnice Martiny Ležákové, která nás po celou dobu přijetí (nebylo to vůbec jednoduché), provázela a provází i nadále. Děkuji pánům doktorům, kteří velmi ochotně komunikují a nasazují účinná opatření. Všem sestřičkám a ošetřovatelkám za to, že nás doprovází.

Z "Kopečku" sice odjíždím se slzami v očích, ale jsou to slzy vděčnosti a vím, že babička je v dobrých rukou a já se tak mohu věnovat v klidu svým dvěma malým dětem a manželovi, na které jsem za poslední rok vůbec neměla čas.

S pozdravem P.P.

 

 • 10. 4. 2020

Dobrý den,

chtěla bych Vám moc poděkovat, že jste se tak krásně starali o babičku. Všem sestřičkám, doktorům a všem. Děkuji moc M.F.

 

 • 22. 1. 2020

Vážená paní ředitelko,

dovolte mi, abych Vám, lékařům, sestrám a celému personálu hospice s úctou poděkoval za péči a starost o moji manželku. S neskonalým vděkem za vše, co jste pro její osobu vykonali. Hluboce se skláním.

Tento projev úcty a vděku vyjadřuje celá naše rodina. H.A.

 

 • 17. 1. 2020

Dobrý den. Dnes mi u vás umřel tatínek. A já vám hrozně moc děkuji za podporu, jak pan doktor, tak i sestřičky mají velikou pochvalu!!! Jste úžasní. Děkuji vám ještě jednou. D.N.

 

 

Nebyly nalezeny žádné položky.