Noc kostelů v Hospici na Svatém Kopečku
9. června 2020 Články

Noc kostelů v Hospici na Svatém Kopečku

V pátek 12. 6. 2020 od 18:00 do 20:30 bude veřejnosti v rámci Noci kostelů zpřístupněna kaple Ducha Svatého v Hospici na Svatém Kopečku.

Interiér kaple navrhl akademický sochař Otmar Oliva z Velehradu, který pro kapli zhotovil svatostánek, obětní stůl, kříž, svícny, kalich a relikviář. Bronzový relikviář s ostatky Matky Terezy, znázorňuje andělská křídla. Autorem skleněných vitráží je akademický malíř Jan Jemelka z Olomouce. Socha Panny Marie je kopie gotické sochy od neznámého autora z Kyjova.

• Kaple bude otevřena od 18:00 do 20:30 hod.
  • Možnost zapálení svíce za své blízké.
    • Svíce jsou k dispozici.
  • Možnost krátkého výkladu z historie a současného zaměření budovy.
    • Průvodce je přítomen

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci prosíme příchozí o vstup pouze s nasazenou rouškou a po předchozím použití připravené dezinfekce.

Vstup je umožněn pouze bočním vchodem (zimní zahradou).

Adresa:  Hospic na Svatém Kopečku, Sadové náměstí 24, Olomouc - Svatý Kopeček

Bezbariérový přístup. GPS: 49°37'43.0"N 17°20'19.4"E

Doprava: autobus č. 11 z hlavního nádraží, zastávka Svatý Kopeček, bazilika (cca 20 min.)

Noc kostelů v hospici 2020DSC00029