Pozvánka na Noc kostelů 2022
26. května 2022 Články

Pozvánka na Noc kostelů 2022

Srdečně Vás zveme na Noc kostelů v kapli Ducha Svatého v Hospici na Svatém Kopečku.

V pátek 10. 6. 2022 od 18:00 do 20:30 proběhne již 14. ročník Noci kostelů v kapli Ducha Svatého v Hospici na Svatém Kopečku. Během večera budete mít možnost se zúčastnit komentované prohlídky kaple i hospice, zapálit svíčku za své blízké, nebo napsat na kamínky jména těch, za které chcete, abychom se modlili.

Interiér Kaple Ducha Svatého navrhl akademický sochař Otmar Oliva z Velehradu, který pro kapli zhotovil svatostánek, obětní stůl, kříž, svícny, kalich a relikviář. Bronzový relikviář s ostatky Matky Terezy, znázorňuje andělská křídla. Autorem skleněných vitráží je akademický malíř Jan Jemelka z Olomouce. Socha Panny Marie je kopie gotické sochy od neznámého autora z Kyjova.

Vstup je umožněn bočním vchodem - zimní zahradou.

noc kostelů