Rehabilitační ošetřovatelství v hospici
25. února 2021 Články

Rehabilitační ošetřovatelství v hospici

Hospic na Svatém Kopečku se neustále snaží vylepšovat své sužby klientům i jejich rodinám. Rádi bychom Vám představili naši novinku, rehabilitační ošetřovatelství, kterou nám pomáhá realizovat Nadace ČEZ.

Erste Premier centrum Olomouc podporuje Hospic na Svatém Kopečku
3. února 2021 Články

Erste Premier centrum Olomouc podporuje Hospic na Svatém Kopečku

V minulých letech započal spolek Dobré místo pro život, ve spolupráci s Erste Premier Centrum Olomouc, Nadací České spořitelny a Rotary klubem Olomouc – City, krásnou adventní tradici charitativního punčování na podporu činnosti Hospice na Svatém Kopečku. Společnost Erste Premier centrum Olomouc se ve spolupráci s Nadací České spořitelny rozhodla, i přes nepříznivou situaci, uspořádat sbírku také letos.

Podmínky návštěv v hospici
20. ledna 2021 Články

Podmínky návštěv v hospici

Obsahuje změny v možnostech testování v Hospici na Svatém Kopečku, platné od 2. 3. 2021.

Tříkrálová sbírka
7. ledna 2021 Články

Tříkrálová sbírka

Vzhledem ke stále nepříznivé epidemické situaci, bylo vedením Arcidiecézní charity Olomouc rozhodnuto, že se na počátku ledna 2021 tradiční Tříkrálové koledování neuskuteční. Je nám to velmi líto, ale odpovědnost za zdraví koledníků, organizátorů, dárců a dalších zúčastněných je pro nás prioritou a v žádném případě je a jejich rodiny nechceme vystavit zbytečnému riziku onemocnění.

Výstava prací dětí základní a mateřské školy na Svatém Kopečku
5. ledna 2021 Články

Výstava prací dětí základní a mateřské školy na Svatém Kopečku

Před časem se na nás obrátila paní učitelka Mgr. Pavlína Vrbová z nedaleké základní školy s nabídkou uspořádání malé výstavy prací dětí ze ZŠ a MŠ Olomouc, Dvorského 33, p. o.

Dárkové balíčky pro klienty hospice
22. prosince 2020 Články

Dárkové balíčky pro klienty hospice

Děkujeme žákům základní školy Milady Petřkové ve Velkém Týnci a žákům základní školy Svatý Kopeček za krásné dárečky pro naše klienty, kteří z nich určitě budou mít velkou radost.

Adventní čas v hospici
16. prosince 2020 Články

Adventní čas v hospici

Adventní čas bývá v hospici velmi rušný. Obvykle pro klienty, jejich blízké i širší veřejnost pořádáme adventní koncerty a tvoření. Děti z místní mateřské i základní školy vyrábí pro naše klienty dárečky a chodí jim zpívat koledy. Tento rok je samozřejmě kvůli hygienickým opatřením a ochraně našich klientů i zaměstnanců jiný, ale i přesto děláme vše proto, abychom vykouzlili tu správnou adventní atmosféru.

Adventní podpora Hospice na Svatém Kopečku
15. prosince 2020 Články

Adventní podpora Hospice na Svatém Kopečku

V minulých letech pořádal spolek Dobré místo pro život ve spolupráci s Erste Premier Centrum Olomouc, Nadací České spořitelny a Rotary klubem Olomouc – City, charitativní adventní punčování na podporu činnosti hospice. Letošní rok setkání u vánočního punče sice nepřeje, ale i přesto našly tyto organizace způsob, jak nás podpořit.

Výjimky a pokyny pro návštěvy Hospice na Svatém Kopečku
4. prosince 2020 Články

Výjimky a pokyny pro návštěvy Hospice na Svatém Kopečku

Na základě jednání vlády ze dne 30. 11. 2020 došli k rozšíření výjimek pro návštěvy v pobytových sociálních službách.

Informace o návštěvách v Hospici na Svatém Kopečku
2. prosince 2020 Články

Informace o návštěvách v Hospici na Svatém Kopečku

Vláda ČR na jednání dne 30. 11. schválila s účinností od 5. 12. rozšíření výjimek pro návštěvy klientů domovů pro seniory, domovů se zvláštním režimem a odlehčovacích služeb pobytového typu.

Hospic na Svatém Kopečku hledá do svého týmu všeobecnou sestru
25. listopadu 2020 Články

Hospic na Svatém Kopečku hledá do svého týmu všeobecnou sestru

Hospic na Svatém Kopečku hledá všeobecnou sestru se zájmem o práci v oblasti lůžkové paliativní péče. Nástup možný od ledna 2021.

Vzpomínka na zemřelé klienty hospice
5. listopadu 2020 Články

Vzpomínka na zemřelé klienty hospice

Prožíváme dušičkový čas, kdy více než kdy jindy vzpomínáme na osoby blízké našim srdcím, které nás v odchodu na věčnost bohužel předešly. Je to čas smutku, ale i radosti ze společně prožitých chvil, odpuštění a naděje na setkání na věčnosti.

Zákaz návštěv
9. října 2020 Články

Zákaz návštěv

Na základě USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 8. října 2020 č. 998 o přijetí krizového opatření platí v Hospici na Svatém Kopečku Od 9. 10. 2020 zákaz návštěv uživatelů tohoto zařízení.

Návštěvy v hospici při druhém stupni pohotovosti
30. září 2020 Články

Návštěvy v hospici při druhém stupni pohotovosti

Návštěvy v hospici jsou možné pouze za podmínek důsledného dodržování těchto opatření.

Nanomasky WPA pro hospic
23. září 2020 Články

Nanomasky WPA pro hospic

Rádi bychom touto cestou poděkovali firmě Workpress Aviation s.r.o., jejíž zástupce hospici v pátek 18. 9. 2020 dovezl 20 kusů sterilizovatelných nanomasek s účinností ochrany proti virům 99,995 %.