Napsali nám

 • 16. 1. 2023

   

   

  Poděkování 

  Dobrý den paní ředitelko, 

  mé jméno je K.M. a jsem vnučkou zesnulé paní V.Z. Touto cestou bych chtěla poděkovat celému týmu od počátečních rad jak s přijetím až po závěr jejího života 24.12.2022.

  Po tříměsíčním otřesném přístupu sester na nejmenované LDN , bylo vaše zařízení příjemnou změnou . Jednání s p. Pacáková naprosto skvělé. Opravdu pomohla, poradila v závěru, utěšovali . Všude jsme slýchávali jak všude budeme na přijetí čekat , nakonec nám ji chtěli odvést hodně daleko , protože volných míst je málo  a musí se využít . Pro nás nepřípustné . Rychlost jednání a přijetí byl jako blesk z čistého nebe.  Přístup vašich lékařů je špičkový a především lidsky . Když přišel konec, pro nás až nečekaně rychle , vše nám bylo laicky vysvětleno a o její komfort nadstandartně postaráno . Poděkování pak patří p. doktorovi Žvakovi, s kterým jsme mluvili nejvíce. V poslední řadě velký dík patří sestřičkám a ošetřovatelkám z druhého patra , které se o ni staraly. Jejich přístup je neocenitelný. 

  Babička u vás byla krátce a snad mohu za ni tvrdit, ze díky vám byl konec snesitelny a bezbolestny . Z našeho pohledu tomu tak bylo . Dokonce za sebe mohu říct , ze odchod moji milované babičky je ač nepatrně, tak díky vám, méně bolestivý . 

  Je mi líto , ze na tak lidské zařízení člověk narazí až na sklonku života, ale i za těch par dni jsme vám celá naše rodina vděčná . 

  Bude mi cti vaše služby dále doporučovat. 

  Se srdce vám děkujeme. 

  S pozdravem K. M. s rodinou 

 • 22. 7. 2022

   

   

  Vážená paní ředitelko, lékaři, sestry, sociální pracovníci, fyzioterapeuti, duchovní, administrativní pracovníci, paní uklízečky, páni údržbáři – dovolte mi Vám všem vyjádřit upřímné a hluboké poděkování za péči o moji maminku Zlatušku. Odešla na svou další pouť od Vás dne 4. července 2022. Odešla smířená a vyrovnaná. A to díky Vám.

  Máte můj neskutečný obdiv nad prací, kterou vykonáváte. Právě Vy všichni jste dokázali doprovázet mou maminku tak náročným obdobím s velkou důstojností, bez bolesti, s humorem, který Vám i při velkém vyčerpání nikdy nechyběl. Vždy jste měli pochopení, čas na pár vět, injekci s morfiem, ruku k pohlazení i chuť na vyslechnutí. Já si toho velice vážím a nikdy nepřestanu být vděčná za možnost a rozhodnutí Vám maminku svěřit do péče. Do doby nemoci mé maminky jsem netušila, že na planetě Zemi takováto institucionální péče a laskavost existuje. Půlrok před tím, než k Vám maminka nastoupila, jsme bojovaly s nemocí samy. Uzavřela se do sebe, nepřijímala návštěvy, nekomunikovala. Maminka u Vás začala zase chtít vidět své blízké a její svět byl o tolik krásnější. Vy sami jste byli svědky toho, kolik lidí ji milovalo a mělo možnost ji u Vás navštívit. Maminka mi ke konci svých dnů řekla: „Nesmírně Ti děkuji za tak krásné odcházení. Nesmírně.“ Řekla to sice mně, ale slyšíte sami - sdělení patří Vám.

  S velkou pokorou a úctou k Vám všem Vám z celého srdce děkuji za všechnu laskavost, se kterou chodíte do práce. Za všechny nádherné chvíle pro mou maminku. Za to neskutečné odlehčení pro mě, protože já jsem už dál sama nemohla. Při mých slovech poděkování v Hospici jste mi vždy odpověděli, že je to Vaše práce. Není, tohle je poslání. Vy možná ani netušíte, jak obrovskou úlevou pro rodiny Vašich klientů jste. Vědomí, že se lze spolehnout a jistotu, že je vše v pořádku, ničím nahradit nelze.

  Děkuji Vám. Upřímně, s úctou a veškerým obdivem. Jste pozemští andělé, ve svých milosrdných náručích odnášíte duše andělům skutečným. Vážím si Vás.

   

  J. D.

 • 23. 5. 2022

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat panu doktoru Žvakovi, sestřičkám i ostatním zaměstnancům, kteří se starali o mého tatínka. Do hospice byl dopraven ve velice špatném stavu. Po péči, která mu byla u Vás věnována, začal opět chodit a zapojovat se do života. Když od Vás po třech měsících odcházel, vůbec se mu nechtělo. Byl u Vás velmi spokojený a pochvaloval si péči všech, kteří se o něj starali. Díky Vám příští měsíc oslaví 92 narozeniny v kruhu rodiny.

Za celou rodinu moc děkuji Vám i všem zaměstnancům a přeji Vám mnoho pracovních i osobních úspěchů.
BK

 • 15. 4. 2022

Dobrý den!
Chtěla bych vám všem ve vašem krásném a důstojném zařízení moc poděkovat za nesmírně laskavé, empatické a ohleduplné chování a  vystupování vašeho personálu. Byli jste naši velkou psychickou podporou, která nám pomohla překonávat to velmi těžké a bolestné loučení s milovaným manželem, tatínkem, tchánem, dědečkem.....
Posílám vám parte a část smutečního projevu s poděkováním vašemu zařízení .
J.Š.

 • 8. 11. 2021

IMG_20211108_113452

 • 7. 10. 2021

Děkujeme za netradiční poděkování za péči v našem hospici.

dort

 • 3. 10. 2021

Milé sestřičky, ošetřovatelky, lékaři a personále Hospice na Kopečku,

je to již téměř měsíc, co v Hospici dotlouklo srdce mé milované maminky a babičky.

Dovolte mi, abych Vám všem moc poděkovala za péči, kterou jste mamince po dobu jejího pobytu ve vašem zařízení poskytli. Velice pěkně a trpělivě jste se o ni starali a snažili se jí zpříjemnit poslední chvíle jejího života.

Za to Vám patří obrovské DÍKY.

Děkuji i za sebe, Váš přístup k mamince mi dodával sílu a odvahu se postavit kruté skutečnosti, že se brzy budeme muset navždy rozloučit.

  Za celou rodinu zesnulé paní J.K.

                                                                                                                             dcera A.B.

 • 30. 8. 2021

Dobrý den paní ředitelko,

chci poděkovat panu doktoru Žvakovi, setřičkám i ostatním zaměstnancům, kteří se starali  o maminku, paní M.P. Splnili jste vše, co jste nám slíbili, že maminka při zhoršování zdravotního stavu nebude cítit bolesti, strach a nebude sama. S podporou Vás všech jsme já i sestra zvládly poslední chvíle, které jsme s ní mohly strávit a věříme, že maminka opustila tento svět šťastná. Moc to pro nás znamená.

 Děkujeme za profesionální přístup ke všem činnostem, které jsou při této smutné události potřeba vyřídit.

 Přejeme všem hodně zdraví a štěstí.

H.O.

 • 24. 8. 2021

Vážení zaměstnanci Hospice na Svatém Kopečku,

od pátku 13., kdy zemřela naše maminka, jsem ve stádiu smiřování se, a až dosud jsem nebyl schopen napsat ani pár slov, kterými bych poděkoval za Vaši práci, péči a službu, kterou pacientům poskytujete. Na každého z nás čeká v životě chvíle, kdy bude muset doprovodit na onen svět svoje rodiče, či někoho z blízkých příbuzných. Než ta chvíle nastane a je jisté, že situace je beznadějná, člověk má automaticky potřebu poskytnout pro své nejbližší tu nejlepší péči a klid. Naše maminka našla vše potřebné ve Vašem zařízení - příkladnou péči, porozumění, empatii, možnost návštěv svých blízkých a jejich přítomnosti až do té nejposlednější chvíle. Několikrát jsem maminku navštívil a byla vždy s péčí ve Vašem zařízení spokojená a ani slůvkem se nezmínila, že by jí něco vadilo, obtěžovalo, nebo jí něco chybělo. Potkával jsem lékaře, sestřičky a další personál a ve své bolesti mlčky vnímal jejich profesionální a lidský přístup. Teď s odstupem času říkám, že jste andělé. Andělé v tom pravém smyslu slova. Se vším respektem a úctou k Vaší práci Vám ze srdce za všechno děkuji!

M.P.

 • 6. 7. 2021

Děkujeme Vám všem se slzou lásky na tváři. Vám všem, kteří se o naší maminku staráte.

Díky L.R.

 • 13. 4. 2021

Vážené vedení hospice, vážení lékaři, vážené sestry a pečovatelky a další personále,

vřele děkuji za Vaši ohromnou profesionální i lidskou péči o moji mámu. Pobývala zde od konce listopadu 2020 a do poslední chvíle byla vděčná za Vaši pomoc. Vaší péčí se dostalo ohromné pomoci i mě a mé rodině.

Držím Vám všem palce nejen pro "boj" s Covidem, ale přeji Vám všem hodně zdraví a sil ve Vaší obětavé práci.

S úctou Vám děkuji E.D.

 • 4. 3. 2021

Dobré odpoledne,

omlouvám se že Vám opětovně píšu, tentokrát soukromě.Chci Vám, a nejen Vám, poděkovat za ten čas co jste všichni věnovali naší mamince.

Strašně moc jste mě i mému bratrovi ulehčili situaci do které nás maminčin úraz dostal.

Nikdy jsem si nemysleli že bychom ji museli do podobného zařízení umístit, ale péče o nemohoucího člověka je velice namáhavá. A pro vlastní dceru ještě o to víc emotivní.

O to víc si vážím Vaší práce, trpělivosti a empatie.I pro Vás to musí být v této době hodně náročné, navzdory tomu pracujete na plný plyn a to je velice chvályhodné.

Proto bych chtěla za celou naši rodinu poděkovat všem Vašim zaměstnancům.Mohla bych Vás o to poprosit, paní Losenická?

Přesto jsem moc vděčná za ten měsíc co jsme mohli mít s manželem maminku u nás doma.

Jsme věřící lidé, tak je pro nás smrt naší maminky i pandemie kterou teď všichni prožíváme líp snesitelná, protože věříme ve sliby které jsou zapsané v Bibli.

Například že budou ti co už zemřeli, vzkříšení.(Zjevení 21:4, Jan 3:16)

Tento měsíc 27.3.2021 v 18.30 hodin si budeme připomínat smrt Ježíše Krista, který za nás dál svůj dokonalý život, aby právě prostřednictvím jeho výkupní objeti, lidé už neumírali a ti co zemřeli, mohli být vzkříšeni.Chtěla bych Vás na tuto  Památnou slavnost pozvat.Protože je ale zákaz shromažďování, proběhne tako hodinová slavnost online přes aplikaci ZOOM.

Kdybyste měla zájem, napište a já Vám pošlu přihlašovací údaje.

S pozdravem V.K.

 • 16. 2. 2021

Milí hospitálci,

dobře jsem dojela na Peškovu, vše bylo připraveno, jen jsem byla myšlenkami ještě u vás. Všechny vás pozdravuji a moc děkuji za ošetření, především paní ředitelce, panu doktrou Žvakovi, paní doktorce Holé a všem sestrám, které se o mě staraly. Nesmím zapomenout na Ivanku cvičitelku a mistrovou na cukrové sladkosti, které přispěly k tomu, že jsem se cítila mnohem lépe.

Motliby na ochranu a sílu vás všech posílám Matičce Svatokopecké.

Nezapomenu.

Myslím na vás a přeji vám všem hlavně zdraví a mnoho sil v této náročné době.

S pozdravem A.P.

 

 • 29. 1. 2021

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se pět měsíců starali o mou nemocnou maminku. Děkuji všem za péči, starostlivost a trpělivost, a hlavně za čas, který jste jí věnovali, i nad rámec svých povinností.

Děkuji Vám za to, že maminka mohla strávit poslední svoje dny v příjemném a klidném prostředí a odešla v klidu a pokoji. Přeji Vám všem hodně zdraví a trpělivosti ve Vaší záslužné práci. Hodně sil do dalších dní.

S úctou K.K.

 • 18. 1. 2021

Váženým zaměstnancům Hospice na Svatém Kopečku.

Chtěla bych všem zaměstnancům Vašeho Hospice vyjádřit upřímné poděkování a hlubokou vděčnost za veškerou péči, kterou jste poskytli v poslední fázi života mým rodičům; paní Ing. Ludmile Michálkové, které zemřela 19. 12. 2019 a panu Ing. Josefu Michálkovi, který zemřel 5. 1. 2021.

Hned při první návštěvě hospice jsem si uvědomila, že se nacházím ve výjimečném prostředí, přesně takovém, jaké bych si pro své umírající blízké přála a které bych sama nedokázala pro ně vytvořit, i když mám zdravotnické vzdělání. O hospicích jsem věděla teoreticky mnoho, ale konkrétní zkušenost předčila má očekávání. Vyzdvihla bych to, že moji blízcí mohli mít dostatečnou intimitu pro osobní kontakt s návštěvou (jednolůžkový pokoj), že bylo postaráno nejen o potřeby fyzické, ale též psychické a duchovní. A ze všeho nejvíce oceňuji nejen profesionální, ale i lidský zájem o konkrétní osobu. Laskavost, úsměv a vstřícnost se nedá poručit. Dávat něco ze sebe, ze srdce, vždy něco stojí. Každý z Vašeho hospicového týmu přispěl a přispívá k nádherné službě, kterou konáte.

Píšu tato slova jako poděkování, ale i povzbuzení do náročné práce, která vyžaduje celého člověka. Kéž šťastné úsměvy na rtech lidí, o které se staráte, Vám jsou velkou odměnou.

Za Hospice v naší zemi, včetně toho na Svatém Kopečku (zaměstnance i klienty), se pravidelně v našem klášteře modlíme a budeme tak činit i nadále.

S úctou a vděčností    Benedikta Michálková O. Praem

 • 17. 1. 2021

Všem zaměstnancům hospice srdečně děkujeme za péči o našeho dědečka. Děkujeme za projevenou empatii, soustrast a jeho pokojný a bezbolestný odchod.

Rodina H.

 • 30. 11. 2020

Dobrý den, vážená paní ředitelko a vážení zaměstnanci Hospicu,

přijměte prosím jménem celé rodiny velké poděkování za obětavou, odbornou a laskavou péči v posledních chvílích života pana J.P. u Vás. Nesmírně si toho ceníme ajsme Vám vděčni, že jsme se mohli s našim tatínkem v klidu rozloučit.

Děkuji M.Z.

 • 20. 11. 2020

Vážená paní ředitelko,

Dovolte mi, abych Vašemu hospicu  jménem celé naší rodiny poděkoval  za péči, kterou jste věnovali mojí mamince paní V.S., která u Vás byla od 30.09.2020 až do svého skonu 03.11.2020. Náš dík patří panu doktoru Žvakovi, paní doktorce Holé i všem sestřičkám a dalším pracovníkům, které neznáme jménem.  Díky Vám maminka odešla z tohoto světa důstojně a  pokojně.  Přejeme Vám hodně sil při vaší nelehké práci, obzvlášť v této těžké době.

S pozdravem J.S.

 • 16. 11. 2020

Dobrý den, 

píšu za celou svou rodinu a zejména za svou babičku H. P., která by Vám ráda poděkovala za vaši skvělou péči o její maminku, mojí prababičku, J. H. Moc si vážíme veškeré péče od vašeho personálu a jelikož nemůžeme v této době poděkovat osobně, tak alespoň takto elektronicky. Velké díky a zejména zdraví a klid pro vás všechny.

Za celou rodinu A.H.

 • 9. 11. 2020

Moc děkujeme za laskavý, profesionální a lidský přístup a mimořádnou péči obětavému personálu a zvláštní poděkování MUDr. Žvakovi. V.

 • 5. 8. 2020

Děkuji za profesionální a lidský přístup v péči o mého tchána. J.K.

 • 24. 7. 2020

Dobrý den,

Před pandemií koronaviru jsem s jednou Vaší zaměstnankyní byla domluvena na materiální sbírce v podobě triček ve větších velikostech pro Vaše uživatele. Podařilo se mi něco málo získat, tak snad to užijete.

Dále mi bylo řečeno, že se ve Vašem hospici velmi osvědčily Canisterapie. Jako bývalá vedoucí psího útulku v Zábřehu a milovník psů Vám také posílám zbytek našich psích kalendářů se svěřenci psího útulku, ať mají Vaši uživatelé radost. Sice už je to docela pozdě, ale doufám, že je alespoň obrázky těch psích čumáčků potěší.

S mávnutím psích tlapek zdraví Michaela Walterová a Psí útulek Zábřeh.

Děkujeme za podporu a pomoc.
 • 8. 7. 2020

Vážená paní ředitelko, tímto velmi děkuji za péči, kterou věnujete mojí babičce.

Díky tomu, že může být u vás, se moje rodina dostává z fyzického i psychického vyčerpání, včetně mojí maličkosti. Babička navíc neprožívá u vás v hospici dříve i několikadenní záchvaty třesu a křečí, se kterými si nikdo nevěděl doma rady, včetně paní doktorky a pracovníků CHOS Šumperk. Byli jsme zoufalí a těžko se mi na tu dobu vzpomíná.

Když přijedu na "Kopeček", nalézám jí v úžasném klidu a úžasně ošetřenou, jak to jde, tak bez bolestí. I když si často stěžuje, že je tam sama, já vím, že jí to přináší v současné době jen to dobré....

Také velmi oceňuji přístup sociální pracovnice Martiny Ležákové, která nás po celou dobu přijetí (nebylo to vůbec jednoduché), provázela a provází i nadále. Děkuji pánům doktorům, kteří velmi ochotně komunikují a nasazují účinná opatření. Všem sestřičkám a ošetřovatelkám za to, že nás doprovází.

Z "Kopečku" sice odjíždím se slzami v očích, ale jsou to slzy vděčnosti a vím, že babička je v dobrých rukou a já se tak mohu věnovat v klidu svým dvěma malým dětem a manželovi, na které jsem za poslední rok vůbec neměla čas.

S pozdravem P.P.

 

 • 10. 4. 2020

Dobrý den,

chtěla bych Vám moc poděkovat, že jste se tak krásně starali o babičku. Všem sestřičkám, doktorům a všem. Děkuji moc M.F.

 

 • 22. 1. 2020

Vážená paní ředitelko,

dovolte mi, abych Vám, lékařům, sestrám a celému personálu hospice s úctou poděkoval za péči a starost o moji manželku. S neskonalým vděkem za vše, co jste pro její osobu vykonali. Hluboce se skláním.

Tento projev úcty a vděku vyjadřuje celá naše rodina. H.A.

 

 • 17. 1. 2020

Dobrý den. Dnes mi u vás umřel tatínek. A já vám hrozně moc děkuji za podporu, jak pan doktor, tak i sestřičky mají velikou pochvalu!!! Jste úžasní. Děkuji vám ještě jednou. D.N.

 

 

Nebyly nalezeny žádné položky.