Koncert pro klienty hospice
2. června 2020 Články

Koncert pro klienty hospice

Po dlouhé nucené odmlce se ve čtvrtek 28. 5. 2020 uskutečnil první malý koncertík pro klienty. Své umění hry na violoncello předvedla paní Bohdana Onderková, členka orchestru Moravského divadla Olomouc.

Paní Onderková spojila příjemné s užitečným a v rámci tréninku na znovuzahájení veřejných vystoupení přišla klientům zahrát. Nabídla klasické kousky, ale i pár lidových písní. Na své si tak přišli všichni přítomní.

V rámci přísných epidemiologických opatření jsme nemohli koncert zpřístupnit i návštěvám klientů, nicméně všem přítomným z řad klientů i personálu udělalo krátké vystoupení velkou radost.

Praktické zastavení kulturního a společenského života nám pomohlo si uvědomit, jak moc nám tyto akce chybí. Shodli jsme se, že člověk si jich nyní více váží, jelikož živé vystoupení je nesrovnatelným zážitkem oproti sledování kulturních akcí online. Za příjemné duševní osvěžení tak paní Onderkové moc děkujeme a doufáme v další spolupráci.