Návštěvy v hospici při druhém stupni pohotovosti
30. září 2020 Články

Návštěvy v hospici při druhém stupni pohotovosti

Návštěvy v hospici jsou možné pouze za podmínek důsledného dodržování těchto opatření.

• Je doporučeno realizovat návštěvy jenom ve venkovních prostorách s ohledem na počasí.
  • Návštěvy budou probíhat v době od 13:30 do 17:00.
  • Výše uvedená omezení se nevztahují na přítomnost u uživatele v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocněni, kdy výjimky povoluje sloužící lékař v hospici.
  • Pokud probíhá návštěva na pokojích je nutné větrání a dezinfekce rukou.
  • U návštěv jsou nadále na recepci měřeny teploty (nevpuštěni – 37 °C a více).
  • Každá osoba navštěvující uživatele je na recepci dotazována na symptomy onemocněni COVID-19 formou dotazníku.
  • Návštěvy jsou povoleny v počtu nejvýše dvou osob u jednoho uživatele ve stejný čas. Ostatní zájemci o návštěvu u téhož uživatele čekají mimo hospic.
  • Návštěvy musí mít po celou dobu v návštěvy v hospici roušku a při vstupu do budovy a odchodu z budovy si budou dezinfikovat ruce.
  • Návštěvy se zdržují pouze na místě kde má návštěva probíhat – určuje personál hospice.
  • Na dvoulůžkovém pokoji se při návštěvách použije zástěna.
  • Rodiny a známí klientů mají možnost využít videohovory.
  • Doporučení pro klienty – neopouštět zařízení (vycházky, nákupy apod.)
  • V platnosti zůstávají předchozí opatření k návštěvám ze dne 19. 5. 2020.
  • Při porušení těchto opatření můžete být vyzváni k ukončení návštěvy.

V Olomouci dne 29. 9. 2020

Ing. Marta Šťastná                                                                                                                            Ředitelka Hospice na Svatém Kopečku

Informace pro návštěvy Čestné prohlášení pro návštěvy hospice