Pozvání na mši a besedu se zakladateli Hospice na Svatém Kopečku 24.11.2022
16. listopadu 2022 Články

Pozvání na mši a besedu se zakladateli Hospice na Svatém Kopečku 24.11.2022

Děkujeme za 20 let služby a srdečně Vás zveme na setkání v Hospici na Svatém Kopečku při příležitosti oslavy 20. výročí. Přidejte se k nám k druhé části oslav tohoto význačného jubilea.

Hospic na Svatém Kopečku byl založen 28. listopadu 2002 přestavbou poutního domu na podnět tehdejšího olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera. Ten chtěl lidem nabídnout místo, kde by netrpěli bolestí a bezmocí jako protipól k eutanazii.

U zrodu hospice stál Hynek Suchánek, v té době ředitel Arcidiecézní charity Olomouc, na zprovoznění domu měla zásluhu první ředitelka hospice paní Jana Vážanová, rozšíření hospice pak v roce 2017 realizoval pan ředitel Jiří Borik. Právě při této mimořádné příležitosti se můžete setkat s těmito a dalšími významnými osobnostmi.

Máme pro Vás připravena také tři krátká zajímavá promítání ze samotného vzniku hospice - z jeho stavby a slavnostního otevření.

Program setkání:

• od 15 hodin nabízíme pro zájemce prohlídku hospice
  • v 15:30 hod děkovná mše svatá celebrovaná biskupem Mons. Josefem Nuzíkem
  • po mši svaté bude následovat beseda se zakladateli hospice
  • těšíme se na Vás a zveme i na malé pohoštění

Mše svatá leták 4