Hospic přivítal návštěvníky v rámci Dne otevřených dveří
1. října 2019 Články

Hospic přivítal návštěvníky v rámci Dne otevřených dveří

Dne 27. 9. 2019 proběhl v hospici „Den otevřených dveří“.

Už před desátou hodinou se zimní zahrada začala zaplňovat dětmi ze ZŠ Svatoplukova, které si připravily vystoupení nejen pro návštěvníky, ale i klienty a zaměstnance hospice.

Pro všechny přítomné bylo připraveno malé občerstvení v podobě kávy, čaje a výborných koláčků z místní kuchyně.

Krátce po obědě se ujala slova vedoucí lékařka MUDr. Ilona Burdová. Návštěvníkům vysvětlila smysl paliativní péče, a že hospic není místo, které by mělo vzbuzovat obavy. Bližší informace k podmínkám přijetí do hospice podala zájemcům sociální pracovnice Mgr. Martina Ležáková.

Během celého dne mohli návštěvníci využít komentované prohlídky kaple a hospice a dozvědět se něco o historii celé budovy. Příjemná atmosféra tak provázela všechny zúčastněné po celý den.

Děkujeme všem návštěvníkům, žákům ZŠ Svatoplukova Olomouc, studentům vyšší odborné školy sociální CARITAS, zaměstnancům a klientům za účast na společné akci.

vystoupení žáků v rámci dne otevřených dveří vystoupení žáků ZŠ Svatoplukova den otevřených dveří baletní vystoupení ZŠ Svatoplukova přednáška MUDr. Ilony Burdové kancelář ředitelky hospice kaple hospice